Underneath the mask
Има сериен убиец в Беривил. Никой не знае как изглежда, но всеки знае неговото име - Закъри К. Хора изчезват, следователите намират поредния труп. Но той не е сам - има последователи. Журналистите се опитват да намерят следи, а никой не знае кой е следващия.
--------------------------------------------------------------------------------
Регистрирай се, направи си герой и стани част от мистериозния град Беривил.
~ Админите

Всеки град си има тайна..някои имат кмет-педофил, други тайни секти, ние си имаме убиец. Сериен убиец.

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Empire state of Hotels
Пон Окт 01, 2012 12:35 am by Patrick Linn

» Размяна на банери
Сря Юли 25, 2012 3:43 am by Сам

» Да броим до 1000
Чет Дек 08, 2011 5:40 am by Leslie Carson

» Това или онова?
Чет Дек 08, 2011 5:40 am by Leslie Carson

» Отговори на въпроса с въпрос
Чет Дек 08, 2011 5:38 am by Leslie Carson

» Верижка
Чет Дек 08, 2011 5:38 am by Leslie Carson

» Преди да влезеш си намисли съществително
Чет Дек 08, 2011 5:37 am by Leslie Carson

» Ако ти дам?
Чет Дек 08, 2011 5:36 am by Leslie Carson

» Познай зодията на следващия!
Чет Дек 08, 2011 5:35 am by Leslie Carson

Top posters
Сам

Изабел

Leslie Carson

Patrick Linn

Monna

Ирма Долкинс

Ребека Ричардсън

Джена Браун

Samanta Scott

Джъстин Робъртс

Our E-mail
Имейлът на форума ни: underneath_forum@abv.bg
Админстратори
Изабел Мона

Share | 

Къщата на Ребека

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Сарафина Дюшан
Moderator

Пълно име на героя : Сарафина Лорелай Дюшан
Брой мнения : 115
Местожителство : Berryville

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   Съб Ное 20, 2010 11:11 pm

- Аам... две стават - отвърна разсеяно. - И мерси - усмихна се криво, поемайки чашата, от която се издигаше изкусителната миризма на сутрешно кафе. Е, не че беше точно сутрин.
Мислеше за думите, които Ребека се беше опитала да поправи. Без да иска се беше изпуснала за нещо. Нещо, което искаше да запази в тайна от новата си съквартиранка. Момче и момиче значи...
Наистина много я харесваше. Както и харесваше онова момиче Моника, което беше сращнала предния ден. Но мразеше хората да крият нещо от нея. Още повече, когато не го крият добре. Дългите и бели пръсти се заиграха с лъжичката, удряйки я в странен ритъм в ръбовете на чашата.
- Момче и момиче - разсмя се и вдигна вежди, впивайки поглед в Ребека. Кафявите очи на момичето се отклониха. - Все едно... - сведе глава към чашата, прикривайки любопитството и усмивката си. Журналист или не, никога не досаждаше прекалено много на хората. Все някога щеше да разбере какво крие момичето. Щом не и се говореше сега - нямаше да я кара да говори.
Едноминутно и малко неловко мълчание се спусна около тях, но Сарафина бързо съумя да го изкорени.
- Дойдох тук преди около половин седмица... - започна неуверено. - И чух някакви странни неща за града... - Ребека я погледна заинтересовано. - Не знам до колко те интересуват тези неща, но вчера ми разказаха за някакъв сериен убиец. Да си чувала нещо за това?
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Ребека Ричардсън
Обикновен човек

Пълно име на героя : Ребека Ричардсън
Брой мнения : 181

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   Съб Ное 20, 2010 11:42 pm

Да, естествено!-казах си наум. Та нали Джена и Джеймс бяха негови последователи...
-Ами, да... Аз съм тук от две години и знам...Е, не много, всъщност никой не знае точно какво и защо става... Никой не го познава, дори и неговите последователи...
Тя ме погледна с любопитство. Отпих от кафето. Не беше достатъчно сладко, затова добарих шеста бучка захар. Ако Сарафина не беше толкова заинтересована от убиеца, щеше да изреагира на всичката захар, който сложих.
-Знае се, че е Закъри К. ...Сега е изчезнало друго момиче. Не знам, но мисля, че е той... Но да не говорим на тази тема, сложих доста захар в кафето, не искам да го посоля със сълзи сега...-засмях се.
В очите на Сарафина се четеше голямото ѝ желание да разбере още. И аз исках, но не беше добра идея да продължим темата. Ама какво говоря?!? О, не! Ами ако се изпусна? Ако кажа за Джен и Джеймс... Ами какво се чудя... Ако стане така, край с мен... И може би не само! От това не зависеше само моя живот!
Усетих, че мислите ми се проявяват като гримаси... Веднага зарових лице в чашата си...
Сарафина Дюшан
Moderator

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   Нед Ное 21, 2010 1:24 am

Джакпот! Всеки, който не смяташе, че е добра в това можеше да...
Знаеше повече, от колкото показваше. И полагаше неистово старание за да не го покаже. Явно не беше човек, който обича да лъже. Въпреки че, на Сарафина още и беше трудно да разбере дали е добра в това или не. Както и да е, важното беше, че току що беше открила втора тема за разговор , за която на Ребека не и се говореше. Чудно кога ли щеше да намери нещо, за което да могат да говорят повече от една-две минутки.
Поне имаше чаша в ръцете си, която нямаше да е неуместно да погледне всеки път, когато не знаеше какво да каже. На устните и продължаваше да играе необяснима крива усмивка, която тя криеше между глътките кафе.
- Колко често се случва това?
Просто не можеше да си мълчи. Когато нещо я изяждаше отвътре, тя рядко го оставяше скрито. А всичките тези истории, носещи се из града и постоянният страх на жителите му - или поне на някои от тях, - не можеха да я оставят намира. А и трябваше да пише за нещо. Вярно, бяха я приели в редакцията на "Berryville Daily", но нямаше да се задържи дълго там ако не пишеше добре. Освен това, тези истории я караха да се замисли за собствената си безопаснот. Какъв беше смисълът да си има работа и квартира и животът и да изглежда що-года подреден, ако беше възможно на другият ден да я нападне някакъв психопат?
- И какви обикновено се жертвите?
Опа! Започваше да говори с професионалният тон. Като следовател или в нейния случай журналист, който разпитва евентуални свидетели или заподозрени по случай някакво престъпление.
- Извинявай! - вгледа се в очите на Ребека, усмихвайки се. - Не съм на работа сега, няма да те заминавам.
Ребека Ричардсън
Обикновен човек

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   Нед Ное 21, 2010 1:52 am

-Да... Ами те са обикновенно млади момичета, като нас...-казах и преглътнах звучно. Наистина ме хвана страх.-Само това знам.-опитах се да излъжа, но по лицето ѝ разбрах, че не съм могла. Затова се отказах... Трябваше да бъда честна, но не прекалено.-Виж, просто... може и да знам нещо, но... няма да ти кажа.-не исках да я обидя, но просто не трябваше да я лъжа. Тя ми харесваше... Пък и не се получаваше с моите нескопосани лъжи...
Изпих последната глътка кафе и отидох до мивката за да я изплакна. Какво ли правеха Джен и Джеймс сега? Дали Сараина щеше да пише нещо по темата... Наистина ли беше толкова добра, колкото изглеждаше? Дали не беше изпратена от приятелите ми, за да ме изпробват? Не! Дано не...
-Хммм... ти, защо се премести..тук?-реших да сменя темата.
Сарафина Дюшан
Moderator

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   Нед Ное 21, 2010 2:51 am

Поклати глава, отново смеейки се.
- Всъщност е доста жалка история - избута недопитото кафе далеч от себе си и се облегна назад, неоткъсвайки поглед от любопитното лице на Ребеке. - Да кажем, че нямаше къде другаде да отида. Или пък, че вече съм обиколила всички места, които си струват и накрая съм решила да потъна в забвение, набутвйки се в някое малко и незначително градче. Да кажем, че е нещо такова. Живяла съм в Ню Йорк, в Лос Анджелис, в Маями, дори и в Лас Вегас, да не забравяме и че всъщност съм родена в Лондон. Но никъде не съм се задържала дълго.
Наблюдаваше как очите на момичето се разширяват. Не можеше да каже защо - дали е заради странното и минало или пък заради още по-странния и навик да говори прекалено много без да се замисля.
Повече я интересуваше, обаче нейната откровеност. Беше и казала, че има нещо, но и че никога няма да може да и го разкрие. Само заради тази и откровеност, Сарафина беше склонна никога повече да не я занимава с това. Но не можеше да си го обещае. Не и беше възможно да знае дали няма де престъпи това обещание - любопитството и не беше измеримо, нито пък можеше да знае дали няма самата и работа да и наложи да разпитва съквартирантката си.
- Но се надявам тук да остана по-дълго - продължаваше да говори, пренебрегвайки объркания си поток от мисли. - Харесва ми, като изключим неразгаданите ви мистерии - направи опит да се пошегува, но май само тя се разсмя на тази си шега. - А и няма да е зле да се задържа за по-дълго на едно място. Откакто завърших си живея буквално като номад - не е предпоставка за добра кариера.
- Ти? Ще продължиш ли да имаш Биривил за свой дом и за напред?

/П.П.: Уиии...! Направих си юбилееей! хД Честитете ми моля стоте мнения във форума, а аз сама ще си пожелая да направя още поне десет пъти по толкова хД/
Ребека Ричардсън
Обикновен човек

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   Нед Ное 21, 2010 3:14 am

-Незнам.-замислих се над това. Дали наистина?- Аз също съм обиколила много места. Когато татко беше жив обичахме да пътешестваме...-от погледа ѝ разбрх, че е заинтересована.-Той почина като бях малка. Затова живея с леля си.
Усетих нещо до крака си.
-А ето я Споти!-казах и я вдигнах горе, за да си играя с нея.-Нали е сладка... -Агу-гу-гу, на кака бебето то!-разлигавих се, а Сарафина се засмя.-Само тя ми отсана... Искаш ли я?-боцнах я по нослето. После я гушнах силно, толкова силно, че ѝ спря въздуха. Подадох я на момичето, което се беше усмихнало до уши при вида на пухкавиата ми приятелка.-Съвсем забравих да и я представя! Тя те харесва!-заявих, когато я облиза по бузата.-Бебчето обичка ли новата кака?-запитах Споти лигаво.-Да, бебчето я обича, да!
Йей, честит юбилей! Да са ти живи и здрави мненията и да се множат и плодят! Laughing Ще черпиш ли? Razz
Сарафина Дюшан
Moderator

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   Сря Ное 24, 2010 4:35 am

Лицето на Ребека грееше и караше и това на Сарафина да сияе. Никога не беше изпитвала особена привързаност към животните, но петнистото коте беше наистина сладко. Протегна неуверено ръка за да докосне меката му козинка и с удоволствие усети как студените и пръсти се плъзгат по топлите лъскави косъмчета. Но не искаше да поема животинчето в ръцете си, затова си намери оправдание да се изправи. Отнесе чашата и чинията си до миялнята и се обърна обратно към Ребека, която продължаваше да лигави домашния си любимец.
- Споти? - разсмя се Сарафина, гледайки умилително котето. Големите му очи се впериха в нея и я накараха да се разсмее още по-силно.
- Добре... Ребека, благодаря за кафето - преди момичето да успее да и отвърне с дежурното "За нищо.", Сара добави. - Няма да е зле да се настанявам, а?
Ребека кимна, все още стискайки любимеца си в прегръдките си.
- Не се притеснявай, нямам нужда от помощ. Всъщност... Можеш ли да ми помгонеш да кача куфарите?
Съквартирантката и веднага се изправи, оставяйко котето на земята.
- Разбира се.
Двете се върнаха в антрето и с общи усилия отнесоха двата големи куфара до стаята.
- Тук ти е гардероба - Бека посочи една дървена врата в стената. - И... предполагам, останалото го виждаш...
- Благодаря - отъврна Сара малко смутено. - И отново благодаря за всичко.
- Ще те оставя - момичето се завъртя, като вятърът леко повдигна косата и и излезе от стаята. - Ако искаш нещо...
- Няма проблем. Би трябвало да те намеря... - усмихна се Сарафина.
Отвори циповете на куфарите и със съжаление погледна бъркотията, царяща вътре. Изпомачканите и дрехи се изсипаха на земята, докато тя търсеше нещата си едно по едно за да ги сложи на новите им места. Въздъхна - щеше да и отнеме доста време, а тялото и продължаваше да крещи за почивка. Е, трябваше да го свърши все някога. Разтвори двете крила на гредироба и пресметна наум къде какво да сложи. Не беше лесно. Не беше сигурна дори какво точно има в куфарите си. Хвана първата блуза, кацнала на върха на кочината и официално обяви Голямото подреждане. Наистина щеше да и отнеме много време. Надяваше се поне да свърши преди вечеря.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Ребека   

Къщата на Ребека
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Underneath the mask :: Berryville :: Жилища-
Идете на: